Projektanci - Projektowana charakterystyka energetyczna

Projektowana charakterystyka energetyczna jest jednym z elementów jakie zawiera projekt budowlany składany do urzędu celem wydania decyzji o pozwoleniu na budowę. Projektowana charakterystyka energetyczna zawiera zestawienie projektowanych rozwiązań wraz z wymaganiami minimalnymi (m.in. wskaźniki izolacyjności cieplnej przegród), jakie musi spełnić dany budynek, określonymi w przepisach techniczno-budowlanych.

Analiza porównawcza w charakterystyce energetycznej

Opcjonalnie do charakterystyki energetycznej można sporządzić analizę porównawczą pomiędzy projektowanym rozwiązaniem dotyczącego zasilenia w centralne ogrzewaniu i ciepłą wodę użytkową. Porównanie projektowanego rozwiązania z alternatywnym pozwala na ocenę, że zastosowane rozwiązanie jest najbardziej korzystne, a w kilku przypadkach pozwala przyszłemu Inwestorowi na decyzję, który z wariantów zastosuje w swoim budynku.

Cena projektu charakterystyki energetycznej

Budynek jednorodzinny : od 200złł
Budynek dwurodzinny (zabudowa bliźniacza, szeregowa): od 300zł
Budynek wielolokalowy: od 500zł
(cena wyliczana jest w zależności od ilości lokali, powierzchni użytkowej i rodzaju zastosowanych rozwiązań technicznych)

Koszt i czas realizacji projektowej charakterystyki energetycznej


Rodzaj obiektu Koszt Czas realizacji
Budynek jednorodzinny od 300 zł 3-5 dni
Budynek dwurodzinny (zabudowa bliźniacza, szeregowa): od 450 zł 3-5 dni
Budynek wielolokalowy * od 600 zł 14-30 dni
Budynek niemieszkalny/nietypowy ** od 700 zł 14-30 dni
Budynek użyteczności publicznej** od 1200 zł 14-30 dni

Ceny podane przy założeniu otrzymania do wglądu pełnej dokumentacji

*cena wyliczana jest w zależności od ilości lokali, powierzchni użytkowej i rodzaju zastosowanych rozwiązań technicznych
**cena wyliczana indywidualnie

Szybki
kontakt

Jesteś zainteresowany współpracą lub chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie ISA? Zostaw swój adres e-mail, a skontaktuję się z Tobą.

Zamów
świadectwo energetyczne

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty świadectwa energetycznego, lub masz konkretne zapytanie? Zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego.