Świadectwa charakterystyki energetycznej

Zadbaj o świadectwo charakterystyki energetycznej, które jest niezbędne przy sprzedaży lub najmu budynku.

Prawidłowo sporządzone świadectwo charakterystyki energetycznej może wyróżnić nieruchomość na tle innych przez udokumentowanie oszczędności energetycznej, a co za tym idzie oszczędności dla osób najmujących.

Czym jest świadectwo charakterystyki energetycznej

Świadectwo charakterystyki energetycznej od niedawna stało się dokumentem obligatoryjnym. Dokument wymagany jest przy sprzedaży budynku lub jego części, a także przy wynajmowaniu lokalu. Informacje w nim zawarte pozwalają określić przyszłe zużycie energii wraz z kosztami eksploatacji budynku czy lokalu. Sporządzenie świadectwa umożliwia również wykazanie jednostkowego zapotrzebowania na energię danego obiektu. Świadectwo charakterystyki energetycznej ma na celu również poinformowanie o zastosowanych rozwiązaniach instalacyjnych i konstrukcyjnych w budynku.

Świadectwo charakterystyki energetycznej nie dla każdego obowiązkowe

Posiadanie świadectwa energetycznego nie jest obligatoryjne we wszystkich przypadkach. Dla budynku wznoszonego przez właściciela na jego użytek świadectwo nie jest wymagane (np. przy budowie domu jednorodzinnego na własne potrzeby).

Jak przygotować świadectwo energetyczne

Świadectwo przygotowywane jest na podstawie udostępnionej pełnej dokumentacji technicznej, na podstawie której budynek/lokal został wykonany, bądź sporządzonej szczegółowej inwentaryzacji. Na potrzeby wykonania świadectwa przeprowadzana jest każdorazowo wizja lokalna budynku/obiektu oraz sporządzana dokumentacja fotograficzna.

Ile kosztuje świadectwo charakterystyki energetycznej:

Budynek jednorodzinny : od 150zł
Budynek dwurodzinny (zabudowa bliźniacza, szeregowa): od 250zł
Lokal mieszkalny od 100zł
Lokal usługowy: od 120zł
Budynek wielolokalowy: od 400zł *

*cena wyliczana jest w zależności od ilości lokali, powierzchni użytkowej i rodzaju zastosowanych rozwiązań technicznych

Szybki
kontakt

Jesteś zainteresowany współpracą lub chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie ISA? Zostaw swój adres e-mail, a skontaktuję się z Tobą.

Zamów
świadectwo energetyczne

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty świadectwa energetycznego, lub masz konkretne zapytanie? Zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego.